"Wolontariuszem może być każdy.
Liczy się czas oddany służbie dobru drugiego człowieka.
Każdy z nas pragnie być potrzebny.
Jest to jeden z warunków osiągnięcia poczucia spełnienia szczęścia"

 

Janina Ochojska
 

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM


 


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku serdecznie zaprasza kandydatów na wolontariuszy do wspomagania rozwoju zainteresowań i pomagania w nauce dzieciom przebywającym w rodzinach zastępczych oraz w Rodzinnych Domach Dziecka.


Do zadań wolontariusza będzie należało:

  • pomoc przy zapewnianiu pieczy i wychowania dzieciom umieszczonym w Rodzinie Zastępczej lub Rodzinnym Domu Dziecka oraz wykonywaniu innych czynności związanych z realizacją zadań tych form opieki (pomoc w nauce, wspólne spędzanie czasu z podopiecznymi),
  • wsparcie przy organizacji imprez, spotkań i uroczystości organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku, na rzecz podopiecznych pieczy zastępczej.

Zapewniamy szkolenie wstępne dla wolontariuszy, umowę wolontariacką oraz możliwość odbycia praktyk.


Korzyści dla wolontariusza:

  • zdobycie cennego doświadczenia, popartego zaświadczeniem o odbytym wolontariacie i referencjami,
  • satysfakcja z pomocy innym,
  • wzrost umiejętności społecznych,
  • nabycie nowych umiejętności.

Do współpracy zachęcamy osoby, które ukończyły 18 rok życia, są gotowe i chętne do pomocy dzieciom z Rodzin Zastępczych i Rodzinnych Domów Dziecka z terenu Powiatu Lęborskiego, obejmującego swym zasięgiem gminy/miasta: Lębork, Łeba, Cewice, Nowa Wieś Lęborska, Wicko.


Ilość godzin w tygodniu pracy wolontariusza będzie uzależniona od potrzeb rodziny oraz dyspozycyjności czasowej osoby pomagającej.

Kontakt:


Bogusława Lis-Zielińska

ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

tel./fax. 59/8628106

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.pcprlebork.pl.