Menu Główne

Szanowni Państwo

 


Każdego roku w dniach 1 – 19 listopada na całym świecie realizowana jest kampania: „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”.

 

Powyższa akcja ma na celu tworzenie świata, w którym dzieci czują się bezpieczne i szczęśliwe. Przypomina o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności, o wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

 

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku wspiera i podejmuje szereg działań informacyjno-edukacyjnych jak i profilaktycznych, wobec rodzin zagrożonych zjawiskiem przemocy poprzez promowanie i wdrażanie prawidłowych metod wychowawczych, odpowiednich wzorców życia rodzinnego. Nieustannie zwiększamy świadomość społeczną o zagrożeniach związanych z występowaniem przemocy. Nieodzownym trzonem każdego naszego działania jest pomoc na rzecz osób doznających przemocy w rodzinie i stosujących przemoc w rodzinie. Ograniczając skalę i skutki stosowania przemocy poprawimy bezpieczeństwo rodzin i dzieci.

 

Chcielibyśmy współdziałać w tym temacie z placówkami edukacyjnymi, zachęcić do propagowania idei kampanii w Państwa najbliższym środowisku i zachęcić  uczniów do udziału w  konkursie plastyczny pod hasłem:

 

„BEZPIECZNA RODZINA”

 

Honorowy Patronat nad konkursem objęła Pani Alicja Zajączkowska Starosta Powiatu Lęborskiego.


W załączeniu szczegółowy Regulamin konkursu.

 

 

W sprawie uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z:


P. Iwoną Sysik, P. Natalią Fąkowicz-Klemp, Małgorzatą Jarosz - Kozioł z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku, ul. Czołgistów 5 (siedziba Starostwa Powiatowego), pokój 234, tel. (059) 8628106 lub  e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

 

Załączniki:
Pobierz (regulamin konkursu plastycznego.doc)Regulamin konkursu[Regulamin konkursu]84 Kb